Salsa

Oraz klubowe tańce latyno amerykańskie

Grupowe Kursy Salsy

Podstawowy.
Jeśli chcecie dobrze tańczyć Salsę, przygotujcie się na nowe hobby – któremu powinniście poświęcić rok by dobrze poznać podstawy. Na tą część nauki składają się trzy poziomy:

Salsa poziom 1
Raz w tygodniu, zajęcia 75min, 10 spotkań
koszt za kurs od osoby
opcja 1: 200 zł
opcja 2: dwie raty miesięczne po 115 zł

Na pierwszym poziomie zaczynamy od wprowadzenia kroków podstawowych obydwu stylistyk salsowych: liniowej i kołowej, pokazując jak zazębiają się i jak można połączyć je w całość. Poznacie zarówno podstawowe figury liniowe takie jak obrót pod ręką, „Cross Body Lead” czy „Arm-Check„, jak i podstawowe figury kołowe zaczynając od „Guapea„, „kontry z przejściem„, czy „naprzemiennych obrotów„. W ten sposób zamiast zawężać repertuar taneczny do jednego rodzaju Salsy, pozwalamy naszym uczniom doświadczyć różnorodności, przeskakiwać z jednej stylistyki na drugą. Kursanci zdobywają umiejętności, które pozwolą im znaleźć się na każdym parkiecie i w przyszłości tańczyć z rozszerzoną dynamiką. Po pierwszym poziomie nauki salsy już możecie wyjść potańczyć.

Salsa poziom 2
Raz w tygodniu, zajęcia 75min, 10 spotkań
koszt za kurs od osoby
opcja 1: 200 zł
opcja 2: dwie raty miesięczne po 115 zł

Na drugim poziomie nauki salsy skupiamy się na technice dobrego prowadzenia w przypadku partnerów, a dla partnerek na technice układania ciała aby dobrze dać się prowadzić, równocześnie wprowadzając coraz bardziej zaawansowane figury z wielu form. Poprawna dynamika salsy w parze i dobry, wspólny rytm to podstawa dająca tancerzom lekkość, szybkość i czystość wykonania figur. Po poziomie drugim Wasza SALSA nabierze płynności a kombinacje staną się bardziej ciągłym tańcem niż zbiorem poodrywanych od siebie figur.

Salsa poziom 3
Raz w tygodniu, zajęcia 75min, 10 spotkań
koszt za kurs od osoby
opcja 1: 200 zł
opcja 2: dwie raty miesięczne po 115 zł

Poziom trzeci nauki salsy to praca nóg i rozbudowane kombinacje. Z dobrymi podstawami figurowymi z poziomu pierwszego i ze zrozumieniem wspólnej dynamiki i rytmiki z poziomu drugiego, skupiamy się na pracy nóg, która napędza parę i pozwala płynąć nad parkietem. Tutaj Wasza salsa rozwinie skrzydła i nabierze dynamiki i prędkości. Ten poziom nauki salsy, kończy pracę tancerzy na poziomie zdobywania wiedzy podstawowej i pozwala im przejść do grupy średnio zaawansowanej.

Poziom średnio zaawansowany.

Salsa poziom 4
Raz w tygodniu, zajęcia 90min,
koszt: za 8 spotkań od osoby
opcja 1: 200 zł
opcja 2: dwie raty miesięczne po 115 zł

Tutaj zaczyna się praca nad salsą jako całością. Zaczynamy ćwiczyć dłuższe sekwencje figur, pracować z przestrzenią, rytmem i muzykalnością. Partnerzy uczą się planować kombinacje do przodu i zmieniać je na zawołanie jeśli parkiet i pary dookoła tego wymagają. Partnerki pracują nad wypełnianiem przestrzeni i dodawaniem „oprawy” do figur prowadzonych przez partnera. Z pracy nad mechaniką Salsy która zajmowała poziomy 1, 2 i 3, przechodzimy do pracy nad estetyką ruchu. Zaczynają też się pojawiać elementy pracy solo oraz prowadzenie wielokrotnych obrotów.

Poziom Zaawansowany.

Raz w tygodniu, zajęcia 90min, 8 spotkań
opcja 1: 200 zł od osoby za kurs
opcja 2: dwie raty miesięczne po 115 zł

Ten Poziom jest dla tych, którzy już dobrze tańczą salsę i bez problemu znajdują się na parkiecie pełnym par. Tutaj zajmujemy się najbardziej zaawansowanymi technikami tanecznymi: wariacjami rytmicznymi, stylizacjami, przyspieszaniem i zwalnianiem wielokrotnych obrotów, obrotami wspólnymi, pracą solo i izolacjami, frazowaniem i elementami choreograficznymi.

Do każdej grupy salsowej można dołączyć w trakcie trwania kursu – warunkiem jest posiadanie odpowiedniego doświadczenia – wystarczy zadzwonić – wpaść na zajęcia, a my znajdziemy poziom odpowiadający Twoim wymaganiom.